Vėdinimo sistemos ir ventiliacija

  

Gaivus oras pataloje, kurioje gyvename yra viena svarbiausių sveiko gyvenimo sąlygų. Žmogus kasdien įkvėpia apie 20000 litrų oro. Tam kad gerai ir darbingai jaustis , mums reikia kvėpuoti oru, kuris yra prisotintas ozonu, jonais ir kitais svarbiais elementais. Deja, daugelis gyvenamųjų patalpų neturi tinkamos vėdinimo sistemos. Tobulėjant statybų technologijoms, statybose naudojamos ypač sandarios medžiagos. Patalpų sienos, langai tapo ypatingai sandarūs ir patalpos, kuriuose gyvename tapo panašios į hermetišką indą, visiškai nepraleidžiantį oro iš išorės. Todėl, netinkamai vėdinamoje patalpoje susidaro drėgmės kondensatai, kaupiasi nemalonūs kvapai, jaučiamas deguonies trūkumas.

Dažnai oras patalpoje yra vėdinamas natūraliai. Tačiau, jei patalpa yra nelabai didelė, jos nepavyks išvėdinti lengvai. Tuomet vėdinimo problemą galima išspręsti sumontavus kondicionierių, jonizatorių, oro valytuvą arba įrengus priverstinės ventiliacijos sistemą su filtrais. Žinoma, efektyvesnis yra mechaninis vėdinimas. Tuomet oras cirkuliuoja nepriklausomai nuo atmosferos veiksnių. Juk oro srovės keičiasi priklausomai nuo atmosferos slėgio. Taupant šilumą patalpoje, galima įrengti rekuperacines vėdinimo sistemas. Tokiais įrenginiais oras cirkuliuoja uždarame rate, taigi sutaupoma energijos, reikalingos buto apšildymui. Vėdinimo sistemoje cirkuliuojantis oras yra išvalomas filtruose.

Kaip ir visų kitų inžinerinių sistemų įrengimą reikėtų patikėti tikriems specialistams, kurie įvertins visus vidaus ir išorės veiksnius ir nustatys kokios rūšies ir galingumo vėdinimo sistema reikalinga patalpoje.